Добру традицію творчих зустрічей зі студентами факультету філології та журналістики, що склалася останнім часом, підтримав письменник Маркіян Камиш, який 13 жовтня презентував свою дебютну книгу «Оформляндія або Прогулянка в Зону».
Літературна творчість стала продовженням незвичного хобі автора. Маркіян Камиш – сталкер, тобто нелегальний турист, що для своїх мандрівок обирає заборонені або закинуті місця. «Оформляндія» бере початок із дописів автора про свої досвіди нелегальних мандрівок Чорнобильською зоною на власному інтернет-сайті. Пропозиція оформити ці нотатки у вигляді книги надійшла від видавництва «Нора-друк» після суперечки в одній із соцмереж, де Маркіян дуже критично відгукувався про один твір, події якого, на його думку, мали мало спільного з реальним життям у Зоні відчуження. Письменник відзначив, що не було якоїсь однієї причини, котра змусила його взятися за розробку цієї теми. З одного боку, тема Чорнобильської зони не перебуває в центрі уваги сучасних українських письменників. З іншого боку, це тема, яка цікава Європі. Це тема, яка відрізняє нас від інших народів. Моря, гори – є в багатьох інших країнах, а от такої зони немає ніде. Є закинуті міста, але немає такої зони, де є свої колоритні персонажі, де є нелегальні туристи, металісти, браконьєри, котрі полюють на звірів, де буйна фауна.
За декілька років поїздок до Зони Маркіян прийшов до того, що він не відчуває якогось смутку, жалю й болю від того, що він там бачить. Навіть попри те, що батько письменника – ліквідатор, і його сім’ї це прямо торкнулося. Він відчуває лише спокій та замирення, і саме в такому стані й писалася «Оформляндія».
Письменник розповів, що тему Чорнобильської зони він намагається «просувати» серед своїх колег, більш іменитих літераторів, адже, на його переконання, у цій темі є потенціал на сотню романів. Та й сам автор «Оформляндії» налаштований поки що залишатися в цій темі.
|