Понеділок, 28.07.2025, 04:56
Кафедра видавничої справи та редагування КДПУ
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2013 » Червень » 13 » Американські медіа-фахівці на факультеті філології та журналістики
12:08
Американські медіа-фахівці на факультеті філології та журналістики

Незважаючи на розпал сесії, майже повна аудиторія студентів зустріла медійників із США. Ден Ньюмен та Ден Свінні за сприяння головного редактора Телерадіовидавничої компанії «Новий день» Юрія Ярового зупинили екскурсію Кіровоградом на факультеті філології та журналістики КДПУ ім. В. Винниченка. Відкриті американці майже годину спілкувались зі студентами і в ході зустрічі з’ясовували особливості та відмінності в реаліях медіа-життя України та США.

Почнемо з навчання. Так, Ден Ньюмен з Аляски в свої 26 років має престижну роботу (рекламщик новинного сайту) і катається на супер-байку Ducate Monster . Трампліном в таке життя для Дена стала висока успішність у навчанні та запрошення на стажування у велику компанію ще в студентські роки. Отож Ден порадив добре навчатися.

На зауваження студентів, що в Україні, і в Кіровограді зокрема, відсутня можливість стажування студента і на роботу, незважаючи на колір твого диплому,  беруть «по знайомству», американці відповіли, що й у них не все гаразд. У них також існує проблема безробіття, і чим більше зв’язків ти маєш, тим краще. Але тотального «кумівства» при доборі кадрів, звичайно, немає.

Чистота контенту. Українських студентів-журналістів у професійній підготовці орієнтують на західні ЗМІ, як приклад об’єктивності та незаангажованості. Чи справді це так? Даючи відповідь на це питання, Ден Свінні навів приклад з власного досвіду. Журналісти сайту, на якому він працює, висвітлювали інформацію, пов’язану зі скандалом навколо продукції однієї крупної компанії, яка є рекламодавцем цього ж видання. Тобто американські ЗМІ не підтримують «джинсу».

Соціальні мережі. Як в Україні, так і в Штатах журналістів заохочують поширювати власні новини через соціальні мережі та блоги. Навіть велика частина контенту їхнього видання сформована через соціальні медіа. Але є й відмінності. На жаль, українські журналісти часто-густо в соцмережах дозволяють собі суб’єктивні коментарі стосовно певних подій, тим самим демонструючи позицію видання (а вона такою може й не бути), яке вони представляють. Американським акулам пера в цьому питанні світить червоне світло, вони не повинні висловлювати власну позицію стосовно подій, про які пишуть. Також цікавою розбіжністю є те, що західні ЗМІ не «чистять» коментарі до власних статей, які б вони не були. Це ще один приклад поваги до думки читача.

Стереотипи. Єдиним стереотипом, який був і який залишився в американців про Україну, це краса українських дівчат і гостинність та дружелюбність всіх українців.

Дружелюбними виявилися й американські колеги. Після зустрічі вони дарували сувеніри та пригощали солодощами українських студентів. А дехто отримав запрошення приїхати на Аляску, покататися на Ducate Monster.


Анастасія Зубова

Переглядів: 516 | Додав: R_Editor0073 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Форма входу
Пошук
Календар
«  Червень 2013  »
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Партнери сайту
Copyright KSPU © 2025